TERÖRÜ LANETLİYORUZ

10 May 2016
2106 defa

Türkiye Emekliler Derneği Genel Mali Sekreteri ve Tarsus Şube Başkanı Ömer KURNAZ, PKK terörünün ülkemizin birliğini bozmaya yönelik hain saldırılar olduğuna dikkat çekerek, et ve tırnak gibi bin yıldır birlikte yaşayan Türk ve Kürt toplumlarının, bu tür tuzaklara karşı dikkatli olması gerektiğini söyledi:

Yazılı bir açıklama yapan Ömer KURNAZ, kurulan hain pusular ile çok sayıda asker, polis, korucu ve vatandaşlarımızın hayatlarını kaybetmekten büyük üzüntü duydukları belirterek, sorumluluk makamında olanlara da uyarılarda bulundu.

Kurtuluş savaşında omuz omuza savaşanlar, yedi düvele karşı yurdumuzu korumuştur. Büyük devlet adamı ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, cumhuriyetin temellerini barış ve özgürlük üzerine kurmuş, toplumun birlikte huzur içinde yaşaması için tek devlet ve tek bayrak altında birleştirmiştir.

Demokrasi, toplumların güveneceği tek limandır. Türkiye Cumhuriyeti de, böyle bir yönetim biçimidir. Cumhuriyet rejimi, hiç kimsenin kimliğine bakmadan herkesi kucaklayan bir güvencedir.

Bu nedenle, vatana ve bayrağımızı sahip çıkmada kararlı bir politika izlemeliyiz. Terörün tuzaklarına hiçbir kimse ve kurum düşmemelidir.

Siyasi kavgalardan bu ülke çok çekmiştir. Gün birlik olma günüdür. Bu bakımdan, herkese büyük sorumluluk düşmektedir. İç kavgayı körüklemek isteyenlere fırsat verilmemeli ve provokasyonlara da gelinmemelidir.

Terör örgütü tarafından kurulan hain pusular sonucu hayatlarını kaybeden asker, polis, korucu ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, acılı ailelere başsağlığı dileriz.

Son Düzenlenme Salı, 10 May 2016 11:25
Öğeyi Oyla
(0 oy)