TARSUS 25 MİLYON TL GİBİ BİR YATIRIMI KAÇIRIYOR!

20 Eyl 2020
688 defa

Türkiye Emekliler Derneği Genel Mali Sekreteri ve Tarsus Şube Başkanı Ömer Kurnaz, 11 Eylül 2020 tarihinde “TARSUS AKDENİZ” Gazetesi’ne verdiği kapsamlı haberde, “25 milyon yatırımın Tarsus için kaçtığına” dikkat çekti. Tarsus Sahilinde böylesine sosyal bir tesisin yapılması konusunda yeteri kadar destek alamadıklarını belirten Kurnaz, yasal zorluklarla hizmetin ve yatırımın engellememesi gerekirdi görüşünü savundu.

Türkiye Emekliler Derneği, emeklilerimizin en üst çatı örgütü olarak hak arama yolunda büyük başarılara imza atmıştır. Sosyal güvenlik haklarının korunması ve geliştirilmesi için tarihi görevler üslenmiş olan Türkiye Emekliler Derneği, emeklilerimize daha iyi şartlarda yaşaması için mücadele vermektedir.

Türkiye Emekliler Derneği Genel Mali Sekreteri ve Tarsus Şube Başkanı Ömer Kurnaz, bölgemiz ve emeklilerimizin gururu olacak Tarsus sahilinde sosyal tesis yapılmasına ilişkin projemiz yasal düzenlemelere takılması sonucunda, 25 milyon lira gibi büyük bir yatırımı Tarsus kaybetmiştir. Siyasilerden yeteri kadar destek alamadıklarını ifade eden Kurnaz, emeklilerimizin 12 ay boyunca yararlanacağı bir eserin Tarsus gibi tarihi bir şehrimize kazandıramadığımızın üzüntüsünü yaşıyoruz.

Emeklilerimizin sorunlarının çözümü içinde mücadele verdiklerini belirten Kurnaz, TOKİ’nin büyük bir heyecanla başlattığı ve Derneğimizin de destek verdiği evi olmayan emekli kalmasın projesinin Tarsus’ta sonuçlanmasını diliyorum açıklamasında bulundu.

Pandemi döneminde Tarsus Şubemizin açık tutularak emeklilerimizin taleplerine en iyi şekilde yardımcı olduklarını ifade eden Kurnaz, “uzman kadromuzla sosyal güvenlik kurumu gibi bir hizmet vermenin çabası içindeyiz. Emekli aylıklarına yapılan zamların ve tüfe enflasyon sepetinin güven vermediğinden yeni bir artış sistemine geçilmelidir. Emeklinin alım gücünü koruyan bir artış sistemi getirilmelidir” dedi.

Salgın döneminde mesafe, maske ve hijyen gibi kuralara uyulmasın isteyen Kurnaz, toplum sağlığının her şeyin üzerinde olduğunu söyledi.

Son Düzenlenme Pazar, 20 Eylül 2020 12:51
Öğeyi Oyla
(0 oy)